Haber

Ankara’da soyacakları yerleri önceden dürbünle izleyen çeteye ‘Keklik’ operasyonu

ANKARA’da 27 ev ve iş yerinden hırsızlık yapan çeteye yönelik ‘Keklik’ ismi verilen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, hırsızlık yapacakları adresi evvelden dürbünle gözetledikleri tespit edildi.

Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği grupları, hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik teknik takipli projeli evrak kapsamında, 27 farklı hırsızlık olayını Ç.Ş., İ.Ö., T.U. K.Ç. M.E.?nin gerçekleştirdiği, çaldıkları gereçleri S.A., F.S., M.E., D.P., M.G., Ü.Ç. ve İ.Ö. aracılığıyla piyasaya sürdükleri tespit etti. Polis, evvelki gün şafak vakti, şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. ‘Keklik’ ismi verilen operasyonda 12 başka adrese eş vakitli baskın yapıldı, 11 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin mesken ve iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda 22 televizyon, 5 silah, bu silahlara ilişkin 4 şarjör, 129 mermi, 3 pompalı tüfek ile 21 av fişeği, 4 cep telefonu, 14 saat, 2 bin 923 paket sigara, çok sayıda el aleti, 3 el feneri, 2 dürbün ve olaylarda kullanılmak üzere 4 çift eldiven ele geçirdi.

18 KONUT, 9 İŞ YERİNDEN HIRSIZLIK

Şüphelilerin 18’i evden, 9’u iş yerinden hırsızlık yaptıkları, yakalanmamak için olaylarda kullandıkları araçları uzak arada bırakıp kilometrelerce yürüyerek adreslere gittikleri saptandı. Hırsızlık yapacakları adresi evvelce belirleyip, dürbünle izleyen şüphelilerin, bilhassa bağ meskenlerinden para, elektronik eşya, tüfek, el aletleri ile para edecek eşya, iş yerlerinden de para ve sigara çaldıkları belirlendi. Ayrıyeten şüphelilerin hırsızlık sırasında eldiven ile kar maskesi kullandıkları tespit edildi.

Hırsızlık şüphelilerinin, çaldıkları materyalleri süreksiz olarak D.P., K.Ç. ve İ.Ö.’nün ikametinde sakladıkları ve peyderpey S.A., M.G. ve İ.Ö.’ye sattıkları, bu bireylerin de gereçleri bedelinin altında piyasaya sürdükleri bildirildi. Şüphelilerin, 27 hırsızlık olayında mağdurları yaklaşık bir milyon TL ziyana uğrattıkları tespit edildi.

HEPSİ SABIKALI

Şüphelilerin, tamamına yakını hırsızlık olmak üzere S.A.’nın 29, Ç.Ş.’nin 20, İ.Ö.’nün 18, K.Ç.’nin 11, T.U.’nun 8, M.E.’nin 6, Ü.Ç.’nin 5, İ.Ö.’nün 4, F.S.’nin 1, M.G.’nin 1, M.E.’nin 1 olmak üzere toplam 104 cürüm kayıtlarının olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu