Haber

Bakan Özer’den İstiklal Caddesi’ndeki saldırıda hayatını kaybeden anne ve kızın ailesini ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’ndeki terör taarruzunda kızıyla birlikte hayatını kaybeden öğretmen İstek Özsoy’un Bakırköy’deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Özer, İstek Özsoy ve kızı Yağmur Uçar’ın adını okullarda yaşatacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’ndeki bombalı akında hayatını kaybeden Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Yağmur Uçar ve annesi Öğretmen Arzu Özsoy’un İstanbul Bakırköy’deki babaevini ziyaret etti. Bakan Özer, Arzu Özsoy’un babası Mehmet Özsoy ve annesi Sevinç Özsoy’a başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. Özsoy ve Uçar için yapılan duaya katılan Bakan Özer, “İstiklal Caddesi’ndeki atakta bütün dünya terörün karanlık yüzünü bir sefer daha görmüş oldu. Kendini ülkemizin yarınlarına adayan eğitim neferlerimizden biri olan Dilek öğretmenimizi ve gencecik evladı öğrencimiz Yağmur’u bu saldırıda kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Öğretmenimiz ve yavrumuzun adını bir vefa olarak okullarımızda yaşatmaya devam edeceğiz. Öğretmenimiz Arzu Özsoy’un ismini Düğmeciler Anaokulu, Yağmur’un adını ise öğrencisi olduğu Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi’nin konferans salonuna vererek yaşatacağız. Hain taarruzda hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi bir defa daha rahmetle anıyorum, yerleri cennet olsun. Milletimize sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yağmur’un üniversite hayalleri için derslerine çok çalıştığını, Arzu Özsoy’un da öğretmenlik mesleğini severek yaptığını söyleyen anne Neşe Özsoy, isimlerinin okullara verilmesinin onları da mutlu ettiğini ifade etti. Arzu Özsoy’un kendisi gibi öğretmen olan teyzesi Ayşegül Bülbüloğlu da, “Bize bundan daha manalı bir armağan olamazdı. Dilek, mesleğini çok seviyordu. Allah razı olsun” diye konuştu.

Bakan Özer, İstek Özsoy Anaokulu ve Yağmur Uçar Konferans Salonu’na Mehmet ve Neşe Özsoy ile birlikte giderek kendilerini anmak istediklerini söyledi.

Ziyarette Bakan Özer’e Bakırköy Kaymakamı Abdullah Esaslı ve İstanbul Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da eşlik etti. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu