Yaşam

Murat Boz’un ‘Derin Meseleleri’ RTÜK’ün Power Türk’e ceza vermesine neden oldu.

RTÜK, Power Türk’te yayınlanan bir klipte, karakterin ‘sevişerek’ dertlerinden kurtulduğuna dair imalar bulunduğu gerekçesiyle para cezası verdi.

Televizyon ve müzik yazarı Sina Koloğlu, RTÜK’ün Power Türk’e verdiği cezanın nedeninin Murat Boz’un ‘Derin Mevzular’ şarkısına çektiği klip olduğunu yazdı.

Koloğlu, sosyal medya mesajında ​​şu bilgileri paylaştı:

“RTÜK, Power Türk’e video klip yayınladığı için ceza verdi. Raporda Power Türk’te yayınlanan bir müzik videosunda, karakterin içtiği ruh sağlığı ilaçlarının kutularının işe yaramadığı, karakterin istediğini aldığı belirtiliyor” kavga’ ve ‘cinsel ilişki’ ile yaşadığı sorunlardan kurtulduğu, olumsuz mesaj unsurları içerdiği belirtildi.

Peki hangi klipti? Murat Boz’un ‘Derin Meseleler’ klibi. ‘3’ albümün ilk video klibi. Murat Boz’un 2012’de yayınlanan ‘Geri Dönüş Olsa Bile Geri Dön’ klibi ‘erotik’ bulunarak cezalandırıldı. Boz, o zamanlar bu duruma isyan etmişti. Bakalım şimdi ne olacak? Konuştuğum müzik kanalı yetkilileri, yayınladıkları kliplere dikkat ettiklerini ve ‘otomatik kontrol’ mekanizmasını işlettiklerini söylüyorlar. ‘Asıl kontrolsüzlük dijital ortamda’ diyorlar.”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Power Türk’te yayınlanan bir klipte, “Kötü karakterin tüm bunalımlarından çıkış yolu olarak ‘cinsel ilişkiyi’ öne çıkardığı, sorunlarını çözmek için ‘kavga’yı tercih ettiği, sık sık çareye başvurduğu belirtildi. sigara ve alkol kullanan, kurgusuna prestijiyle saygı duyulan, kutularca ruh sağlığı ilacının işe yaramadığına, karakterin istediğini ‘kavga ederek’ elde ettiğine ve ‘sevişerek’ kederinden kurtulduğuna inanarak, Olumsuz mesaj unsurları içeren klip, çocukların ve gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek türdendi ve idari para cezası verdi.

habercinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu